DUSZPASTERSKIE - IWONICZ_ZDROJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2019r.
NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

1. Słowa podziękowania: dla kapłanów, ks. Paweł - Służba Liturgiczna; dla dorosłych lektorów; ks. Karol - pasyjne rozważania, nabożeństwa Drogi Krzyżowej z młodzieżą; dla p. organisty wraz ze Scholą; dla p. kościelnej (...); osób, które przygotowały dekoracje na Triduum Paschalne; Strażaków – za honorową straż przy Bożym Grobie i wcześniejsze prace przy sprzątaniu placu przy świątyni i parkingu; dla osób sprzątających i dekorującym Drogę Krzyżową Golgota Narodu Polskiego i kapliczki wokół świątyni oraz kwiatowe rabaty; dla kuracjuszy i gości za świadectwo wiary, ...
 
2. Dzisiaj Msze Święte będą jeszcze o godz. 9.30 i o 11.00. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej. Wykorzystajmy ten czas świąteczny na rodzinne i przyjacielskie spotkania.
 
3. Cały tydzień to czas Oktawy Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Każdy dzień przeżywajmy w klimacie Zmartwychwstania.
 
4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy Świętych jak w każdą Niedzielę.
 
5. We środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych, w piątek do B. Miłosierdzia o godz. 1600.
 
6. W piątek nie obowiązuje post.
 
7. Najbliższa Niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nowenna przed Bożym Miłosierdziem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie Boga dla nas i całego świata. W Niedzielę Miłosierdzia będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
 
8. W tym tygodniu spotkania grup duszpasterskich oraz rodziców dzieci I-szo komunijnych, rodziców młodzieży do Sakramentu Bierzmowania Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Rodziców ze Szkoły w Iwoniczu-Zdroju. Terminy spotkań w naszej gazetce. Proszę też o zapoznanie się w gazetce z ważnymi komunikatami.
 
9. Idźmy z radością i postawą życia głośmy pokój, którego źródłem jest zmartwychwstanie Pana Jezusa.

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH

Środa – Rodzice dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św. i do Sakramentu Bierzmowania (Dom Parafialny, godz. 18.00)

Czwartek Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju (Dom Parafialny, godz. 18.00)

Piątek – Parafialna Rada Duszpasterska (po Mszy Świętej)

Sobota – DSM „Maryjki” (Dom Parafialny, godz. 9.30)

*****
DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
21.04.600 – Caryk Alina; 930 – Habrat Janusz; 1100 – Tomasiewicz Bogdan
22.04. – 800 – Rachwał Lidia; 930 - Kielar Michał; 1100 – Rogowski Maciej
28.04. – 800 Nycz Bogusław; 930 - Kielar Joanna; 1100 – Tomasiewicz Dorota

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC KWIECIEŃ:
Ogólna:  Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
Diecezjalna: O umiejętność pełnienia uczynków miłosierdzia płynącą z przeżycia Zmartwychwstania Pańskiego.

*****
KOMUNIKATY

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie prowadzi nabór dla kandydatów na rodziców zastępczych. Działanie to skierowane jest dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą się wychowywać we własnym środowisku rodzinnym, które potrzebują spokoju, opieki i zrozumienia od ludzi o otwartych sercach i wrażliwych duszach. Aby zostać rodziną zastępczą należy między innymi spełniać takie kryteria: odpowiednie warunki mieszkaniowe, stałe źródło dochodu, dobry stan zdrowia, niekaralność. Najważniejsze jednak, aby mieć wolę i chęć pomocy i towarzyszyć dzieciom w procesie przeżywania przez nie różnych emocji, pomagać im zrozumieć swoją sytuację, wyrównać braki edukacyjne, zapewnić opiekę lekarzy specjalistów, a na co dzień poświęcić im swój czas i uwagę. PCPR gwarantuje bezpłatne szkolenie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 13 477 57 66, lub osobiście w PCPR w Krośnie, ul. Bieszczadzka 1, p. 618 (VI piętro). Najbliższe szkolenie planowane jest na przełomie maja/czerwca 2019 roku.

Bonifraterska Fundacja Św. Jana Bożego prosi o przekazanie 1% podatku na wsparcie działalności charytatywno-opiekuńczej. Bracia Bonifratrzy prowadzą hospicja na Dolnym Śląsku, szpitale w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Piaskach, ośrodki pomocy społecznej w Cieszynie, Iwoniczu Konarach i Zebrzydowicach oraz jadłodajnie w Łodzi i Warszawie. Fundacja Św. Jana Bożego KRS: 0000134759. Numer konta bankowego: 77 1440 1231 0000 0000 0965 4402. Więcej informacji na stronie: www.bonifratrzy.pl.

Oazowa Wspólnota Życia Miłosiernego Chrystusa Sługi we Wrocance organizuje Pielgrzymkę/Rekolekcje w Medjugorie w dniach 10-16 czerwca 2019r. Koszt 480 zł + 170 €. Szczegółowe informacje u ks. Daniela Trojnara; Wrocanka, ul. Długa 12; tel.: 513 918 500.

Przemyski Oddział Stowarzyszenia „Miłość i Odpowiedzialność” we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin AP oraz innymi wieloma Stowarzyszeniami i Ruchami działającymi na terenie naszej Archidiecezji organizują w dniu 27 kwietnia 2019 roku w Przemyślu „MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA”. Organizatorzy proszą o włączenie się w to wydarzenie w miarę możliwości z transparentami promującymi życie. Więcej szczegółów na plakacie m.in. w naszej parafialnej gablocie.
*****

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego