DUSZPASTERSKIE - IWONICZ_ZDROJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13. 01.2019r.
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy będziemy śpiewać do 2-go lutego.
 
2. Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych w środę; do B. Miłosierdzia w piątek o godz. 16.00.
 
3. Do odmawiania Różańca w tym tygodniu zapraszamy Róże Św. Józefa Sebastiana.
 
4. W piątek w Kościele Powszechnym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 
5. W sobotę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zachęcamy do modlitwy w intencjach naszej Archidiecezji.
 
6. W najbliższą Niedzielę w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 
7. Grupy duszpasterskie zapraszamy na spotkanie według porządku podanego w gazetce. Również w naszej gazetce znajduje się kilka ważnych komunikatów o spotkaniach, koncertach i naborze do Medycznego Centrum Kształcenia w Jaśle.
 
8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie Bożego Błogosławieństwa, które przekazaliśmy ludziom dobrej woli, dziękujemy za wspólną modlitwę i wszystkie przekazane dobre sugestia dla pomnażania dobra w naszej parafialnej Wspólnocie oraz za dobre życzenia. Dziękujemy za przekazane ofiary.  Serdeczne - Bóg zapłać!
 
9. Ten sam Duch Święty, który spoczął na Jezusie w czasie chrztu w Jordanie przychodzi do nas podczas każdej Mszy Świętej. Napełnieni Jego mocą idźmy dawać świadectwo o nieskończonej miłości Pana Boga do każdego człowieka.
 
*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Poniedziałek – Akcja Katolicka, Grupa Biblijna, Grupa Św. Jana Pawła,
                         Par. Rada Duszpasterska, Schola   – (po Mszy Świętej wieczornej)
Piątek – Lektorzy i Ministranci (po Mszy Świętej wieczornej)
Piątek – OAZA (po Mszy Świętej wieczornej)
Sobota – DSM (Maryjki) (godz. 9.30, Dom parafialny)

*****
DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
13.01. – 8.00 – Caryk Alina; 9.30 – Trzeciak Paweł; 11.00 – Rogowski Maciej
20.01. – 8.00 – Nycz Bogusław; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 – Tomasiewicz Dorota
27.01. – 8.00 – Kupski Ryszard; 9.30 – Jonarski Henryk; 11.00 – Krukar Stanisław

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC STYCZEŃ:
Ogólna: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.
Diecezjalna – różańcowa: O pokój na świecie i jedność chrześcijan.

*****
KOMUNIKATY
* W kościele parafialnym w Iwoniczu-Zdroju Jasełka Bożonarodzeniowe pt. "Zagrajmy Jezusowi" w wykonaniu dzieci z Przedszkola Gminnego im. Jana Pawła w Iwoniczu-Zdroju, w Niedzielę 13 stycznia podczas Mszy Św. o godz. 11.00.

* Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle ogłasza zapisy do szkoły na semestr zimowy. Kształcenie od lutego w zawodach medycznych. Szczegóły na plakacie w parafialnej gablocie.

* Koło Gospodyń Wiejskich w Iwoniczu oraz GOK w Iwoniczu-Zdroju zapraszają na SPOTKANIE OPŁATKOWE 19 stycznia 2019 roku (sobota) o godz. 18.00 w Sali Domu Ludowego w Iwoniczu. W programie: życzenia i łamanie się opłatkiem, Jasełka w wykonaniu uczniów SP w Iwoniczu, kolędowanie, poczęstunek, wspólny śpiew i tańce. Zapisy u P. Z. Kielar do 14 I 2019r. Tel: 511 017 607. Cena biletu 40 zł od osoby.

* GOK w Iwoniczu-Zdroju i Parafia Rzym-kat. pw. Św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju zapraszają na NOWOROCZNY KONCERT CHÓRÓW 20.01.2019 roku (Niedziela), godz. 16.00 w kościele parafialnym w Iwoniczu-Zdroju. Wystąpią: Chór „Martinus” działający przy Parafii Św. Marcina w Szebniach pod dyrekcją Jana Piatkiewicza,  Chór „Ltawa” z Ukrainy pod dyrekcją Natalii Ivanowej, Schola działająca przy Parafii Św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju.

* Prywatna Szkoła Muzyczna I i II Stopnia „Pro Musica” (Anna i Adam Munzbergerowie) w Krośnie zaprasza na Operę Dziecięcą „Opowieść Wigilijna”. 20 styczeń 2019 rok (Niedziela), godz. 17.00, sala RCKP (ul. Kolejowa 1). Kontakt: Prywatna Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, ul. Św. Wojciecha 8, 38-400 Krosno.
Nr tel.: 13 432 14 85; 603 644 555; 697 089 607. www.promusicakrosno.pl

*****

Iwonicz-Zdrój w hołdzie dla I-szego Proboszcza Parafii
W dniu 16 marca 2019 roku przypada 30 rocznica śmierci ks. dra Jana Rąba, pierwszego Proboszcza Parafii pw. Św. Iwona i matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju, który w latach 1957-1989 pełnił obowiązki duszpasterskie w nowo utworzonej Parafii. Przez przeszło trzydziestoletni okres pracy duszpasterskiej dał się poznać jako gorliwy kapłan, prawy człowiek, historyk regionu, autor licznych prac i przewodników turystycznych, a przede wszystkim duszpasterz dbający o swoich parafian. Pamiętamy też o Jego nauczycielskiej i wychowawczej pracy z szeregiem pokoleń iwonickich mieszkańców, podczas której okazał się autentycznym, pełnym pasji i zaangażowania pedagogiem. Wyrazem tej wdzięczności było nazwanie Szkoły Podstawowej Jego imieniem. Wyrazem tej pamięci będzie też nasze podziękowanie, wyrażone w modlitewnym spotkaniu parafian, gości i młodzieży w dniu 16 marca 2019 roku. Przez wspólną modlitwę okażemy wówczas naszą pamięć i wdzięczność. Organizatorami Uroczystości rocznicowych są: Parafia pw. Św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju, Społeczny Komitet Obchodów Rocznicowych ks. Prałata Jana Rąba, XIV Zjazd Jego Ministrantów oraz nosząca Jego imię Szkoła Podstawowa w Iwoniczu-Zdroju. Organizatorzy pragną w ten sposób uczcić 100 rocznicę urodzin i 30 rocznicę śmierci tego kapłana, który wpisał się na trwałe w naszą pamięć. Prosimy o modlitwę i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
W związku z przewidywanymi wydatkami zwracamy się w imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów Rocznicowych Ks. Prałata  z gorącą prośbą o pomoc finansową w organizacji tego przedsięwzięcia w miarę chęci i możliwości. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka w Parafii w dniu 18 listopada. Można też dokonać wpłaty na konto: PBS Sanok, o/Miejsce Piastowe, 95 8642 1041 3006 0051 9052 0001 z dopiskiem Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicowych ks. Prałata Jana Rąba, lub przez p. Jana Nycza. Program zostanie podany w miarę zbliżania się w/w uroczystości.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego