DUSZPASTERSKIE - PARAFIA IWONICZ ZDRÓJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2017r.
II NIEDZIELA ADWENTU

1. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem Niedziel i Uroczystości sprawowana jest Msza Święta o Matce Bożej zwana roratnią o godz. 16.30; w sobotę o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy; dzieci i młodzież zapraszamy na kwadrans przed Mszą Świętą.
 
2. We wtorek po Mszy Świętej nabożeństwo ku czci świętego o. Pio.
 
3. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych a w piątek do B. Miłosierdzia o godz. 16.00.
 
4. W środę wypada dla naszej Parafii dzień adoracyjnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, dlatego będzie całodzienne Wystawienie Najświętszego Sakramentu po rannej Mszy Świętej do popołudniowego nabożeństwa nowennowego. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, którym leży na sercu sprawa szafarzy Sakramentów Św. i głosicieli Słowa Bożego.
 
5. Dzisiaj i w następną Niedzielę można składać w przedsionku kościoła do przygotowanej skrzynki karteczki z propozycjami kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 
6. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Jesteś, który Jesteś” - to refleksja nad słowami modlitwy „Ojcze nasz” w wykonaniu znanego nam już zespołu NORO LIM. Zapraszamy mieszkańców i gości.
 
7. Dzisiaj kwesta na rzecz krośnieńskiego Hospicjum organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Krośnie i Szkołę Podstawową w Iwoniczu-Zdroju. W imieniu organizatorów dziękuje wszystkim darczyńcom na ten szczytny cel oraz cukierni „Jagodzianka” z Dukli za włączenie się w tę akcję.
 
8. W naszym sklepiku można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Włączmy się w to dobre dzieło, z którego korzysta wiele tysięcy dzieci w naszej Ojczyźnie.
 
9. Spotkania grup duszpasterskich według porządku podanego w naszej gazetce parafialnej.
 
10. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie.
 
11. W najbliższą Niedzielę młodzież będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane szopki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na organizowanie wycieczek i młodzieżowych spotkań.
 
12. W najbliższą Niedzielę w Sali Kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbędzie się Kiermasz świąteczny. Początek o godz. 9.30. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców i gości.
 
13. Niech moc Boga, Łaska Jezusa Chrystusa i światło Ducha Świętego będzie z Wami na każdej adwentowej drodze.
 

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:


*****

SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH w NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
Poniedziałek – Schola (po Mszy Świętej wieczornej)
Wtorek – Grupa Biblijna (po Mszy Świętej wieczornej)
Czwartek – Schola (po Mszy Świętej wieczornej)
Piątek – Ministranci i Lektorzy (po Mszy Świętej wieczornej)
Piątek – OAZA (po Mszy Świętej wieczornej)


*****

DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
10.12. – 8.00 – Rachwał Lidia;        9.30 – Trzeciak Paweł;       11.00 – Tomasiewicz Dorota
17.12. – 8.00 – Twaróg Kazimierz;   9.30 – Habrat Janusz;        11.00 – Tomasiewicz Bogdan
24.12. – 8.00 – Włodarczyk Krystyna;  9.30 – Jonarski Henryk;  11.00 – Trzeciak Katarzyna
25.12. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz;   9.30 – Nycz Kazimiera;    11.00 – Krukar Stanisław
26.12. – 8.00 – Caryk Alina;         9.30 – Krzyszczyk Kazimiera;  11.00 – Rogowski Maciej
31.12. – 8.00 – Kupski Ryszard;      9.30 – Kielar Joanna;        11.00 – Kielar Michał

*****
KOMUNIKATY:

* Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Krośnie i Szkoła Podstawowa w Iwoniczu-Zdroju organizują 10 grudnia 2017 roku kwestę na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Ofiarodawcy w podziękowaniu otrzymają świąteczne pierniczki wykonane i ozdobione przez młodzież i rodziców. Do Akcji włączyła się cukiernia „Jagodzianka” z Dukli. Serdeczne: Bóg zapłać!

* Izbę Pamięci szpitala partyzanckiego AK i ppłka dra Józefa Aleksiewicza można zwiedzać w budynku „Sanato” w Iwoniczu-Zdroju ul. Kulczyńskiego 1 (powyżej Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego) w następujących dniach: Piątki: 14.00-16.00; Niedziele: 14.00-16.00. W przypadku grup chętnych do zwiedzania, prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 511 240 438 – Janusz Roszkowski, 609 196 488 – Halina Józefczyk-Habrat.

* 17 grudnia 2017 roku o godz. 9.30 w Sali kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbędzie się XI Kiermasz Świąteczny. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców i gości.

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:
Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.
Diecezjalna intencja różańcowa: Za zmarłych w mijającym roku, aby mogli jak najszybciej oglądać Boga twarzą w twarz.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego