DUSZPASTERSKIE - PARAFIA IWONICZ ZDRÓJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.05.2017r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCY - WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

1. W przeżywanej Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego prośmy każdego dnia o potrzebne Dary dla siebie, dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego Kościoła.
 
2. W środę zakończenie nabożeństw majowych.
 
3. W tym tygodniu wypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek i I-szy piątek o godz. 15.00 Wystawienie Pana Jezusa do prywatnej Adoracji do Mszy Świętej wieczornej. W tym czasie możliwość spowiedzi. W I-szą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po rannej Mszy Świętej.
 
4. We czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci NSPJ pół godz. przed Mszą Św.
 
5. W I-szy piątek odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.
 
6. W najbliższą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 
7. Do odmawiania Różańca w najbliższym tygodniu zapraszamy Różę Św. Jana z Dukli.
 
8. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.  wykażmy potrzebę czytelnictwa prasy katolickiej.
 
9. Spotkania Grup Duszpasterskich według porządku podanego w gazetce.
 
10. Grupa Charytatywna z Przeworska informuje, że od 30 maja w Rymanowie na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej będzie stał kontener na makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na budowę 13-tej studni w Czadzie. Studnia ta będzie nosić imię Sług Bożych Rodziny Ulmów. Zdjęcia ostatnio wykonanych studni można oglądnąć w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do włączenia się w tę misyjną działalność.
 
11. W najbliższą Niedzielę 4-go czerwca o godz. 15.00 w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju odbędzie się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Stop Uzależnieniom” organizowany przez Radę Rodziców z Zespołu Szkół w Iwoniczu-Zdroju. Organizatorzy wraz z Dyrekcją szkoły serdecznie zapraszają mieszkańców i gości.
 
12. W dzień Bożego Ciała 15 czerwca nasza Parafia organizuje wspólny wyjazd do Rzeszowa na Koncert „Jednego Serca - Jednego Ducha”. To największy rozsławiony już w Europie Koncert Muzyki Chrześcijańskiej. Wyjazd będzie około godz. 16.00. Koszt wyjazdu 10 złotych od osoby. Chętni mogą zapisywać się u ks. Karola.

13. Proszę, aby w tym roku do przystrojenia Ołtarzy na Boże Ciało przygotowały się następujące grupy osób: rodzice wraz z dziećmi I-szo komunijnymi, młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania wraz
z rodzicami, mieszkańcy z ulicy Aleksiewicza i z ulicy Penara.
 
14. W najbliższą Niedzielę w dolnym kościele będzie możliwość złożenia ofiar na potrzeby Parafii.
 
15. Pozostałe ważne komunikaty znajdują się w parafialnej gazetce.
 
16. Przyjmijmy Błogosławieństwo Boga na drogę wprowadzania klimatu nieba w naszą codzienność.

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

*****

SPOTKANIA W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
* Poniedziałek – Schola (po Mszy Świętej wieczornej)
* Środa – Uczniowie I-szej klasy Gimnazjum (po Mszy Świętej wieczornej)
* Środa – Ministranci i lektorzy (godz. 17.30)
* Czwartek – Akcja Katolicka ( po Mszy Świętej wieczornej)
* Piątek – OAZA
* Sobota – „Maryjki” (godz. 9.30)

*****

DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
28.05. – 8.00 – Kupski Ryszard; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 - Ryniak Krystyna
04.06. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz; 9.30 – Kielar Joanna; 11.00 – Krukar Stanisław
11.06. – 8.00 – Włodarczyk Krystyna; 9.30 – Habrat Janusz; 11.00 – Rogowski Maciej
15.06. – 8.00 – Twaróg Kazimierz; 9.30 – Trzeciak Katarzyna
18.06. – 8.00 – Caryk Alina; 9.30 – Jonarski Henryk; 11.00 – Rachwał Lidia
25.06. – 8.00 – Nycz Bogusław; 9.30 – Nycz Kazimiera; 11.00 – Kielar Michał

*****

KOMUNIKATY:
* Zbieramy plastikowe zakrętki na sprzęt rehabilitacyjny i medyczny dla Frania. Odbiór zebranych zakrętek w Iwoniczu (parking przy cmentarzu): 10 czerwca, 5 sierpnia od godz. 16.00 do 18.00. 
Nr tel. Barbara 661 216 563, Mariusz 603 992 139.

* Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży organizuje:        
     1. Dwudniowy obóz wędrowny „Survival po Bożemu”. Zaplanowana trasa to szlaki Beskidu Niskiego. Obóz ma charakter rekreacyjno-religijny. Termin 2-4 czerwiec. Zapisy do 31 maja. Więcej na stronie: www.fb.com/szukamczlowieka.pl
      2. Olimpiada Sportowa im. Bpa Jana Chrapka w Miejscu Piastowym. Olimpiada odbędzie 16-18 czerwca. Zgłoszenia do 3 czerwca. Więcej na profilu: www.fb.com/szukamczlowieka.
      3. Michalickie Spotkania Młodych w Miejscu Piastowym 13-15 lipca. Zgłoszenia do 30 czerwca. Więcej na profilu: www.fb.com/szukamczlowieka.

* Kompleksowe Komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Dnia 12 czerwca (poniedziałek) Ośrodek Zdrowia, Iwonicz-Zdrój, od godz. 13.00. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

* Grupa Charytatywna z Przeworska informuje, że od 30 maja w Rymanowie przy ul. Osiedle 40 (teren Zakładu Gospodarki Komunalnej) będzie stał kontener na makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na budowę 13-tej studni w Czadzie. Studnia ta będzie nosić imię Sług Bożych Rodziny Ulmów. Koordynator Akcji „Makulatura na Misje” – Ryszard Łuczyk.

* W Niedzielę 4-go czerwca o godz. 15.00 w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju odbędzie się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Stop Uzależnieniom”. W programie: występy dzieci, Zespół Muzyczny „Diamond Duo”, Dmuchańce, Balony, Paintball, Turniej Piłki, Słodki Kącik, Kiełbaski z Grilla, Pokaz Ratownictwa, Konkursy Strażackie, Stylizacja Paznokci, Warkoczyki. Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Iwoniczu-Zdroju wraz z Dyrekcją serdecznie zaprasza mieszkańców i gości.

* W dniu 15 czerwca nasza Parafia organizuje wspólny wyjazd do Rzeszowa na Koncert „Jednego Serca - Jednego Ducha”. Wyjazd będzie około godz. 16.00. Koszt wyjazdu 10 złotych od osoby. Chętni mogą zapisywać się u ks. Karola.

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC MAJ:
Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa Miłosiernego.
Diecezjalna intencja różańcowa: O święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego