DUSZPASTERSKIE - IWONICZ_ZDROJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.10.2018r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 
 
1. Dzisiaj obchodzimy w polskim kościele Dzień Papieski. Refleksją, modlitwą i złożonymi do puszek datkami wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież ze Szkolnego Koła CARITAS działającego przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju przygotowała na dzisiejszy dzień papieski myśli z nauczania Św. Jana Pawła II. Niech będą one dla nas inspiracją do  wchodzenia na drogi wyższej kultury życia i tak bardzo potrzebnym dzisiejszemu światu świadectwem wiary.
 
2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych i do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 
3. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych, a w piątek do B. Miłosierdzia o godz. 16.00 połączone z Nabożeństwem różańcowym.
 
4. We czwartek Święto Św. Łukasza. Będziemy modlić się w intencji Służby Zdrowia.
 
5. Spotkania Grupa Duszpasterskich według porządku podanego w gazetce.
 
6. Dzisiaj przed południem w dolnym kościele można składać ofiary na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za składane ostatnio ofiary przez Rodziny naszej Parafii oraz ofiarę złożoną przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju. Obecnie jest na ukończeniu remont Pomnika Pana Jezusa na placu koło kościoła. W najbliższym czasie zostaną zainstalowane drugie okna w kaplicy Matki Bożej. Za wszelką pomoc, dobrą radę i czynne włączenie się w prowadzone inwestycje składamy serdeczne – Bóg zapłać! Dziękujemy również osobom z Grupy Św. Jana Pawła II oraz młodzieży Oazowej za prace przy porządkowaniu Sali w dolnym kościele. Niech Wam Pan wynagradza za włożony trud swoim błogosławieństwem.
 
7. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 16.00 ciekawy Koncert w ramach XIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „ARS MUSICA 2018”. Zapraszamy mieszkańców i gości. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 
8. Od dzisiaj w naszym parafialnym sklepiku „Siewca” jest do nabycia książka Grzegorza Nieradki pt. „W obronie wiary i wolności. Iwonicz w dobie Konfederacji Barskiej”. Więcej na ten temat w gazetce parafialnej. Możliwość spotkania z autorek książki przy wyjściu z kościoła.
 
9. W najbliższą  niedzielę 21 października po Mszach Świętych przed naszym kościołem do puszek kwestować będą Siostry Sercanki, prowadzące w Krakowie Bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli. Przyłączmy się do dzieła, które dobrze służy wychowaniu młodego pokolenia.
 
10. Umocnieni Bożym Błogosławieństwem podejmijmy trud ciągłej edukacji, aby wzrastać w mądrości Bożej i ludzkiej tworząc klimat cywilizacji miłości w duchu Św. Jana Pawła II.
 
*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

*****
Propozycja czynnego włączenia się w modlitwę różańcową
15 X (poniedz.) - Róża Św. Ojca Pio
16 X (wtorek) - Róża Św. Anny
17 X (środa) - Róża Św. Krzysztofa
18 X (czwartek) - Róża Bł. Karoliny Kózka
19 X (piątek) - Oaza
20 X (sobota) - Róża Św. Andrzeja B.
22 X (poniedz.) - Róża Św. Jana Pawła II
23 X (wtorek) - Róża Św. Iwona
24 X (środa) - Młodzież Gimnazjalna
25 X (czwartek) - Róża Św. Józefa Seb.
26 X (piątek) - Oaza
27 X (sobota) - Róża Św. Barbary
29 X (poniedz.) - DSM – „Maryjki"
30 X (wtorek) - Par. Rada Duszpasterska
16 X (wtorek) - Róża Św. Anny
31 X (środa) - 
*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Klasa VIII – środa (godz.16.00)
Klasa VII – czwartek (godz.16.00)
Oaza – piątek (po Mszy Św.)
DSM (Maryjki) – sobota (godz. 9.30 - Dom Parafialny)

*****
DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
14.10. – 8.00 – Twaróg Kazimierz; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 – Tomasiewicz Bogdan
21.10. – 8.00– Włodarczyk Krystyna; 9.30–Kielar Joanna; 11.00–Tomasiewicz Dorota
28.10. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz; 9.30 – Habrat Janusz; 11.00 – Rogowski Maciej

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:
Intencja ogólna: – Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich,         
                               zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
Diecezjalna intencja różańcowa: O nawrócenie zatwardziałych grzeszników.

*****
KOMUNIKATY

* XIII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „ARS MUSICA 2018”. Koncert:  14.10.2018r godz. 16.00 Kościół Parafialny w Iwoniczu-Zdroju.

* „Giełda staroci”; Iwonicz-Zdrój, Al. Leśna 2c; Terminy w 2018 roku: 27 października; od godz. 8.00 do 15.00. Organizator: Józef Krukar, tel. 609 569 428.

* Badanie wzroku, Pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) w dniu 17.10.2018r. (środa), w Gminnej Przychodni Lekarskiej w Iwoniczu-Zdroju, ul. ks. Jana Rąba 4, w godz. 11.00-13.00. Zapisy telefoniczne: 13 435 05 10. Koszt badania wzroku 5 zł; koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł. Zapisy do 17.10.2018r. Możliwość doboru szkieł i zrobienia okularów. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych (powyżej 16 roku życia).

* W dniach od 19-20 października w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Program jest skierowany do Rodzin (zapewniona opieka nad dziećmi), osób szukających dróg wyjścia z nałogów i zniewoleń, Młodzieży i narzeczonych i tych, którzy chcą włączyć się w pomoc i modlitwę o trzeźwość dla trwających w nałogach i ich rodzin. Zapisy i informacje: Krzysztof i Jolanta, tel. 513 607 492. www.sanktuariummiejscepiastowe.pl

* Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się 20.10.2018r. (sobota). Rozpoczęcie modlitwą przy relikwiach bł. ks. Jana Balickiego o godz. 9.30. Moderator Dzieła Pomocy Powołaniom zaprasza wszystkich członków DPP oraz zatroskanych o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

W najbliższą  niedzielę 21 października po Mszach Świętych przed naszym kościołem do puszek kwestować będą Siostry Sercanki, prowadzące w Krakowie Bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli".

*****

„W obronie wiary i wolności. Iwonicz w dobie Konfederacji Barskiej” 
       Od dzisiejszej niedzieli (14 października) w naszym kiosku parafialnym „Siewca” będzie do nabycia książka Grzegorza Nieradki pt. „W obronie wiary i wolności. Iwonicz w dobie Konfederacji Barskiej”. Znajdziemy w niej m.in. bogaty opis osiemnastowiecznego Iwonicza, historię iwonickiego Blechu, opis walk konfederatów na terenie naszej miejscowości oraz niepublikowane dotąd baśnie iwonickie. Przedmowę do książki napisał ks. dr Zbigniew Głowackiego. Koszt książki to 20 zł.
          Książka „W obronie wiary i wolności. Iwonicz w dobie Konfederacji Barskiej” jest skromnym upamiętnieniem dwóch wielkich rocznic: 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 250-lecia zawiązania Konfederacji Barskiej. Z powodzeniem zadedykować ją można wszystkim Polakom. Ze względu jednak na zamiłowanie autora do rodzinnej ziemi iwonickiej, a szerzej: krośnieńskiej, wędrówka odbywa się traktami Beskidu Niskiego. Autor prowadzi Czytelnika konfederackimi szlakami walki i męstwa, wiary i honoru, ale czasami z konieczności wchodzi na kręte ścieżki zdrady i prywaty. Wszystko po to, aby możliwie najpełniej oddać omawianą rzeczywistość sprzed 250 lat. Odkrywa także nieznany dotąd obraz osiemnastowiecznego Iwonicza…  Zachęcamy do nabycia tej cennej pozycju.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego