DUSZPASTERSKIE - PARAFIA IWONICZ ZDRÓJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2017r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Diecezjalne Radio FARA.
 
2. Jutro Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie dzieci, całą młodzież wraz z rodzicami.
 
3. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 
4. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych, w piątek do B. Miłosierdzia o godz. 16.00.
 
5. Do odmawiania Różańca w najbliższym tygodniu zapraszamy R. Św. o. Pio.
 
6. Spotkania Grup Duszpasterskich i rodziców według porządku podanego w naszej gazetce.
 
7. Słowa podziękowania kierujemy w stronę uczestników wczorajszej pielgrzymki do Klimkówki – za dar modlitwy i za świadectwo wiary – Bóg zapłać!
 
8. Wolontariusze „Ułani” z Fundacji „Dar Serc” kwestują dzisiaj przy kościele na rzecz Dzieci Specjalnej Troski. Wszystkim ofiarodawcom dziękują za dobre serce i włączenie się w to szlachetne dzieło.
 
9. Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój informuje, że dnia 26 września o godz. 18.00 w Sali Kina „Wczasowicz” odbędzie się spotkanie w sprawie uchwalenia Statusu Miasta Iwonicz-Zdrój. Z projektem uchwały można zapoznać się oraz zgłaszać do niego konstruktywne opinie i uwagi w Biurze Obsługi Mieszkańców.
 
10. Na drogę czynnego świadczenia miłosierdzia i przebaczania Błogosławi nam Pan Bóg.

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

* Piotr Dąbek, s. Mieczysława i Wiesławy, ur. 1988r. w Strzyżowie, zam. Lubla, par. Lubla; Anna Maria Pacocha, c. Grzegorza i Małgorzaty, ur.1990r. w Krośnie , zam. Iwonicz-Zdrój – par. Iwonicz-Zdrój – zapowiedź II

* Dawid Grzegorz Słupek, s.Kazimierza i Zuzanny, ur.w 1985r.w Rymanowie, zam. Iwonicz-Zdr, par. Iwonicz-Zdr; Jadwiga Anna Skrzęta, c.Mariana i Marii, ur.1984r. w Jaśle, zam. Łysa Góra, par. Stary Żmigród – zapowiedź II


*****

SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH w NADCHODZĄCYM TYGODNIU:


Poniedziałek – Schola  (po Mszy Świętej wieczornej)
Piątek – Ministranci i Lektorzy (po Mszy Świętej wieczornej)
Piątek – OAZA (po Mszy Świętej wieczornej)
Sobota – DSM „Maryjki” (godz. 9.30)*****

DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
24.09. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz;  9.30 – Rachwał Lidia;  11.00 – Krukar Stanisław
01.10. – 8.00 – Włodarczyk Krystyna;  9.30 – Habrat Janusz;  11.00 – Rogowski Maciej
08.10. – 8.00 – Twaróg Kazimierz:  9.30 – Jonarski Henryk;  11.00 – Trzeciak Paweł
15.10. – 8.00 – Caryk Alina;  9.30 – Trzeciak Katarzyna;  11.00 – Rachwał Lidia
22.10. – 8.00 – Nycz Bogusław;  9.30 – Nycz Kazimiera;  11.00 – Tomasiewicz Bogdan
29.10. – 8.00 – Kupski Ryszard;  9.30 – Krzyszczyk Kazimiera;  11.00 – Tomasiewicz Dorota
01.11. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz;  9.30 - Jonarski Henryk;  11.00 – Ryniak Krystyna
05.11. – 8.00 – Włodarczyk Krystyna;  9.30 – Habrat Janusz;  11.00 – Trzeciak Katarzyna


*****

NOWA RÓŻA RÓŻAŃCOWA pw. Św. JOANNY BERETTY MOLLA

   Różaniec Rodziców powstał spontanicznie wśród rodziców zatroskanych o losy swoich dzieci. Inicjatywa powstania róży różańcowej, w której rodzice modlą się w intencji swoich dzieci powstała podczas rekolekcji wspólnoty Marana Tha z Gdańska w dniu 8 września 2001.
   Taka Róża Różańcowa zawiązała się również w naszej Parafii. Za swojego Patrona przyjęła Św. Joannę Berettę Molla. Od 1 września 20 matek podjęło codzienną modlitwę zawierzenia swoich dzieci Matce Bożej. Zachęcamy gorąco innych rodziców którzy nie należą do Róż Różańcowych, także ojców do podjęcia tej formy pięknego zatroskania o swoje dzieci.
   Dla potrzeb tej formy modlitwy można pobrać plik z Aktem Zawierzenia modlitwy różańcowej rodziców za dzieci oraz rozważania do poszczególnych tajemnic oraz jej owoców. Wszystkie informacje na temat tej formy modlitwy pod adresem: www.rozaniecrodzicow.pl

*****
KOMUNIKATY:

Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój informuje, że dnia 26 września o godz. 18.00 w Sali Kina „Wczasowicz” w związku z ogłoszonymi konsultacjami społecznymi odbędzie się spotkanie w sprawie uchwalenia Statusu Miasta Iwonicz-Zdrój. Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z projektem uchwały określającej Status Miasta Iwonicz0_Zdrój oraz o zgłaszanie do niego konstruktywnych opinii i uwag. Projekt uchwały jest do pobrania w Biurze Obsługi Mieszkańców.

* Zarząd Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” pragnie poinformować mieszkańców, że w miejscu gdzie stał popękany i postarzały pomnik z białego włoskiego marmuru, międzywojennego aktora i reżysera scen polskich Stanisława Dębiczaka, pojawił się nowy pomnik ze starą księgą. Obiektywnie trzeba przyznać, że obie części nie bardzo do siebie pasują, ale popękanej marmurowej płyty nagrobnej nie udało się uratować. Duża marmurowa księga została wyszlifowana, a napis odzyskał czytelność. Koszt wykonania pomnika wyniósł 4200 złotych. Pieniądze pochodziły z darowizn i kwest. To już trzeci w tym roku pomnik odrestaurowany przez Stowarzyszenie.

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ:
Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze Parafie ozywiane duchem misyjnym były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
Diecezjalna intencja różańcowa: Za nauczycieli i wychowawców, aby nie tylko przekazywali wiedzę, ale byli również świadkami prawdy i wzorami do nasladowania.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego