DUSZPASTERSKIE - PARAFIA IWONICZ ZDRÓJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.03.2018r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.
 
2. We wtorek po Mszy  Świętej nabożeństwo do Św. O. Pio.
 
3. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych o godz. 16.00.
 
4. W środę, czwartek i piątek w godzinach przedpołudniowych będą w naszej Parafii Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i ZSGH. Natomiast w piątek po południu rozpoczną się Rekolekcje Parafialne. W związku z tym będą zmienione godziny nabożeństw. Rekolekcje Parafialne w piątek rozpoczną się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 18.00, po Drodze Krzyżowej Msza Święta z nauką na rozpoczęcie Rekolekcji. Z związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o 19.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie i wielkopostnej rekolekcyjnej refleksji wszystkich parafian i gości. Program pozostałych rekolekcyjnych spotkań jest podany w gazetce i na stronie internetowej Parafii.
 
5. Do odmawiania różańca w najbliższym tygodniu zapraszamy Różę Św. Krzysztofa.
 
6. Spotkania Grup Duszpasterskich według porządku podanego w gazetce.
 
7. W ostatnim tygodniu wykonano czyszczenie i polerowanie posadzki w środkowym pasie świątyni oraz przed ławkami. Została też zakupiona maszyna do czyszczenia posadzki, aby w miarę długo zachować trwałość polerowanej powierzchni. Został  też rozbudowany system monitoringu w kościele oraz w zakrystii dzięki czemu mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się wyprowadzić transmisję nabożeństw i podgląd naszej świątyni do sieci internetowej. W najbliższych dniach zostaną podjęte prace związane z lepszym oświetleniem głównej nastawy ołtarzowej oraz nocnym podświetleniem witraży na frontonie świątyni. Wszystkie te prace mogą być realizowane dzięki trosce i ofiarności parafian oraz naszych gości. Za te przejawy dobra składamy bardzo serdeczne słowa podziękowania – Bóg zapłać!
 
8. W dzień ocalenia Krosna przez Matkę Bożą Murkową 16 marca o godz. 17.30 po raz siódmy wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Krosna. Początek- ul. Franciszkańska.
 
9. W najbliższym czasie czeka nas wiele bardzo ciekawych spotkań i filmów w kinie „Wczasowicz”. Prosimy o zapoznanie się z propozycjami podanymi w naszej gazetce i na plakatach. Są tam ważne informacje na temat rekolekcji dla nauczycieli, możliwości skorzystania z badań lekarskich oraz informacje dotyczące mieszkańców naszej Gminy. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
 
10. Otrzymaliśmy podczas Eucharystii najpiękniejszy dar – samego Pana Boga. Jego obecność pośród nas i w nas ukoiła nasze serca. Zanieśmy ten dar naszym bliskim, zwłaszcza pogrążonym w smutku.
 
*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Wtorek Schola (po Mszy Św. wieczornej)
Czwartek Grupa Św. Jana Pawła II (po Mszy Świętej wieczornej)
Sobota – Katecheza przygotowująca do Sakr. Małżeństwa (godz. 17.45)

*****
KOMUNIKATY

* W dzień ocalenia Krosna przez Matkę Bożą Murkową 16 marca o godz. 17.30 po raz siódmy wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Krosna. Początek- ul. Franciszkańska.

* Kino „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju zaprasza na film „Święty niezłomny”. Inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę podczas wojny domowej w Hiszpanii. W 2003 roku kapłan został ogłoszony świętym przez pp. Jana Pawła II. Film zdobył szereg nagród na Festiwalach w Niepokalanowie, Wrocławiu, Buenos Aires, Orlando i w Watykanie. Seanse: 13 i 14 marzec o godz. 15.30 i 19.00
cena biletów – 11 zł.

Premiera filmu „Jako w niebie tak i na ziemi”. Historia internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Kino „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju, 18 marca (Niedziela), godz. 16.30

* W dniach 22 – 24 marca 2018r. organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Prowadzić je będzie ks. prof. dr hab. Maciej Bała Prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godz. 19.00. Szczegóły na stronie księży Michalitów oraz na plakatach.

Zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Rąba w Iwoniczu-Zdroju w roku szkolnym 2018/2019 prowadzone są w sekretariacie Szkoły Podstawowej od 1 marca do 23 marca 2018 r. w godzinach od 8.00 do 15.00. Telefon kontaktowy: 13 43 50 820.

* W dniu 22 marca 2018 r (czwartek) od godz. 11.00 w Przychodni Zdrowia przy ul. ks. Jana Rąba 4 w Iwoniczu-Zdroju odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 złotych. Bliższe informacje w Przychodni.

* 28 marca 2018r. w Przychodni w Iwoniczu-Zdroju, ul. ks. Jana Rąba w godz. 8.00-10.00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców Gminy. Koszt badania wzroku- 5 zł, koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego- 10 zł; możliwość doboru szkieł i okularów. Badanie jest przeznaczone dla osób dorosłych powyżej 16 roku życia. Zapisy do 28 marca. Telefon: 13 435 05 10.

*****
„Bezpieczeństwo pieszych” – Apel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
Z uwagi na utrzymujące się na wysokim poziomie zagrożenie w ruchu drogowym dla osób pieszych ich bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych priorytetów realizowanych przez policjantów ruchu drogowego na terenie województwa podkarpackiego. Warto znać podstawowe zasady, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:
- Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.
- Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).
- Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Zanim przejdziesz popatrz w lewo. prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża przechodź.
- Zadbaj o swoje i innych bezpieczeństwo. Po zmierzchu używaj elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.
- Nigdy nie wychodź na jezdnię zza autobusu, bądź innego pojazdu lub jakiejkolwiek przeszkody.

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE


*****

DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
18.03. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz; 9.30 – Jonarski Henryk; 11.00 – Rogowski Maciej
25.03. – 8.00 – Caryk Alina; 9.30 – Habrat Janusz; 11.00 – Ryniak Krystyna
29.03.18.00 – Kupski Ryszard
30.03. – 18.00 – Nycz Bogusław, Trzeciak Paweł
31.03.19.00 – Krukar Stanisław, Jonarski Henryk
01.04. – 6.00 – Trzeciak Katarzyna; 9.30 – Kupski Ryszard; 11.00 – Ryniak Krystyna
02.04. – 8.00 – Rachwał Lidia; 9.30 – Kielar Joanna; 11.00 – Rogowski Maciej
08.04. – 8.00 – Twaróg Kazimierz; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 – Tomasiewicz Bogdan
15.04. – 8.00 – Włodarczyk Krystyna; 9.30 – Nycz Kazimiera; 11.00 - Tomasiewicz Dorota
22.04. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz; 9.30 – Habrat Janusz; 11.00 – Trzeciak Paweł

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC MARZEC:
Intencja ewangelizacyjna: Aby Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.
Diecezjalna intencja różańcowa: O dar szczerego wielkopostnego nawrócenia dla wszystkich.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego