DUSZPASTERSKIE - IWONICZ_ZDROJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.11.2018r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza Święta dziękczynna za dar 100 lecia Niepodległości oraz w intencji uproszenia Błogosławieństwa dla naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej przemarsz pod Krzyż Milenijny, modlitwa i składanie wiązanek, a następnie Uroczysta Akademia w kinie „Wczasowicz” poświęcona wdzięczności za Niepodległość z towarzyszeniem Orkiestry Dętej, Zespołu „Mali Lubatowianie” i Zespołu PRYM. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości.

2. We wtorek po Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Św. o. Pio.

3. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych, w piątek do B. Miłosierdzia o godz. 16.00.

4. Spotkania Grup Duszpasterskich według porządku podanego w gazetce.

5. Dzisiaj przed południem w dolnym kościele można składać ofiary na potrzeby Parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać.

6. Za tydzień w Niedzielę Społeczny Komitet Organizacji obchodów 30 r. śmierci i 100 rocznicy urodzin ks. Jana Rąba po Mszach Świętych  będzie zbierał datki na organizację tej Uroczystości.

7. Słowa podziękowania dla nauczycieli i wychowawców z ZS Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju za zorganizowanie uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości, która odbyła się w ostatni piątek. Ten ciekawie zorganizowany program odbił się dobrym echem również poza naszą miejscowością. Wielkie dzięki. Organizatorzy zaś dziękują mieszkańcom oraz gościom za wspólne świętowanie tego ważnego wydarzenia.

8. W historii naszego Narodu nie brakowało osób, które potrafiły bez reszty zaufać Panu Bogu w trosce o Boży klimat życia. Niech Boże błogosławieństwo pomoże i nam wzrastać w miłości do Stwórcy, Kościoła i Ojczyzny.

*****
ZS Gastronomiczno-Hotelarskich dla Niepodległej
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju 9 listopada 2018 roku świętował setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się zasadzeniem Dębu Niepodległości obok budynku szkoły. Następnie orszak, prowadzony przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, z towarzyszeniem pieśni patriotycznych wykonywanych przez absolwentki szkoły, przemaszerował do kościoła parafialnego. Na Eucharystii sprawowanej przez ks. proboszcza Bogdana Nitkę usłyszeliśmy homilię o patriotyzmie. Kolejnym punktem programu była inscenizacja historyczna oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów ZSGH w sali kina „Wczasowicz”. Dziękujemy mieszkańcom Iwonicza-Zdroju oraz gościom za wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia.

*****
Dyrektor oraz Rada Rodziców Przedszkola Gminnego im. Jana Pawła II w Iwoniczu -Zdroju, składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom, które w dniu 22 października włączyły się w organizację IV Zjazdu Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Metropolita Przemyski ks. Abp Adam Szal. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do ks. proboszcza Bogdana Nitki, księży wikariuszy: Pawła Chylińskiego i Karola Wandasa a także do władz Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Posterunku Policji w Iwoniczu-Zdroju oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Iwoniczu-Zdroju. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli towarzyszyć nam w tym dniu i zaszczycili swoją obecnością.

*****
Iwonicz-Zdrój w hołdzie dla I-szego Proboszcza Parafii
W dniu 16 marca 2019 roku przypada 30 rocznica śmierci ks. dra Jana Rąba, pierwszego Proboszcza Parafii pw. Św. Iwona i matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju, który w latach 1957-1989 pełnił obowiązki duszpasterskie w nowo utworzonej Parafii. Przez przeszło trzydziestoletni okres pracy duszpasterskiej dał się poznać jako gorliwy kapłan, prawy człowiek, historyk regionu, autor licznych prac i przewodników turystycznych, a przede wszystkim duszpasterz dbający o swoich parafian. Pamiętamy też o Jego nauczycielskiej i wychowawczej pracy z szeregiem pokoleń iwonickich mieszkańców, podczas której okazał się autentycznym, pełnym pasji i zaangażowania pedagogiem. Wyrazem tej wdzięczności było nazwanie Szkoły Podstawowej Jego imieniem. Wyrazem tej pamięci będzie też nasze podziękowanie, wyrażone w modlitewnym spotkaniu parafian, gości i młodzieży w dniu 16 marca 2019 roku. Przez wspólną modlitwę okażemy wówczas naszą pamięć i wdzięczność. Organizatorami Uroczystości rocznicowych są: Parafia pw. Św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju, Społeczny Komitet Obchodów Rocznicowych ks. Prałata Jana Rąba, XIV Zjazd Jego Ministrantów oraz nosząca Jego imię Szkoła Podstawowa w Iwoniczu-Zdroju. Organizatorzy pragną w ten sposób uczcić 100 rocznicę urodzin i 30 rocznicę śmierci tego kapłana, który wpisał się na trwałe w naszą pamięć. Prosimy o modlitwę i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
W związku z przewidywanymi wydatkami zwracamy się w imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów Rocznicowych Ks. Prałata  z gorącą prośbą o pomoc finansową w organizacji tego przedsięwzięcia w miarę chęci i możliwości. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka w Parafii w dniu 18 listopada. Można też dokonać wpłaty na konto: PBS Sanok, o/Miejsce Piastowe, 95 8642 1041 3006 0051 9052 0001 z dopiskiem Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicowych ks. Prałata Jana Rąba, lub przez p. Jana Nycza. Program zostanie podany w miarę zbliżania się w/w uroczystości.
*****

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Schola – poniedziałek, wtorek (po Mszy Świętej wieczornej)
Grupa Biblijna – środa (po Mszy Świętej wieczornej)
Klasa VIII Sz. Podst. – środa (godz.16.30)
Klasa III Gimnazjum – czwartek (godz. 16.30)
Kandydaci na ministrantów – piątek (po Mszy Świętej wieczornej)
OAZA – piątek (po Mszy Świętej wieczornej)
DSM (Maryjki);– sobota (godz.9.30, Dom Parafialny)

*****
DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
11.11. – 8.00 – Kupski Ryszard; 9.30 – Jonarski Henryk; 11.00 – Tomasiewicz Bogdan
18.11. – 8.00 – Rachwał Lidia; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 – Rogowski Maciej
25. 11. – 8.00 – Twaróg Kazimierz; 9.30 – Kielar Michał; 11.00 – Tomasiewicz Dorota
02.12. – 8.00 – Włodarczyk Krystyna; 9.30 – Kielar Joanna; 11.00 – Rogowski Maciej
09.12. – 8.00 – Włodarczyk Mariusz; 9.30 – Habrat Janusz; 11.00 – Krukar Stanisław
16.12. – 8.00 – Caryk Alina; 9.30 – Trzeciak Katarzyna; 11.00 – Ryniak Krystyna
23.12. – 8.00 –  Nycz Bogusław; 9.30 – Trzeciak Paweł; 11.00 – Tomasiewicz Bogdan

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC LISTOPAD:
Intencja ewangelizacyjna: – Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
Diecezjalna intencja różańcowa: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

*****
KOMUNIKATY

* W dniu 15 listopada 2018 roku (czwartek) od godz. 11.30 w Przychodni Zdrowia w Iwoniczu-Zdroju, ul. ks. Jana Rąba 4 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.

* Zarząd Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia„ informuje, że podczas kwesty w dniu Wszystkich Świętych na iwonickich cmentarzach zebrano kwotę 7104,86 zł, 2 €, 1 kuna chorwacka, 5 pensów brytyjskich oraz 50 kopiejek ukraińskich. Zarząd bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Gminy jak również gościom z całej Polski za okazane wsparcie. Słowa wdzięcznością należą się też uczniom z iwonickich szkół, którzy mimo wolnego czasu poświęcili się i kwestowali wraz z członkami Stowarzyszenia . wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczona na renowację kolejnych pomników na starym cmentarzu w Iwoniczu i miejsc pamięci narodowej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego