DUSZPASTERSKIE - PARAFIA IWONICZ ZDRÓJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2018r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
1. Dzisiaj na sumie o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. Polecajmy w naszej modlitwie dzieci i ich rodziny.
 
2. W Niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale po południu o godz. 15.00.
 
3. Z racji kończącego się Tygodnia Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie zachęcamy do modlitwy i włączenia się w dzieło Krucjaty Trzeźwości. Deklaracje są jeszcze do zabrania na bocznych ołtarzach.
 
4. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych o godz. 16.00.
 
5. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek zamiast o godz. 16.00 będzie wyjątkowo o 15.45. Nabożeństwo to będzie w formie Koncertu „Idziemy za Tobą” w wykonaniu zespołu Noro Lim. Po drodze Krzyżowej będzie możliwość nabycia płyt z tego spektaklu.
 
6. Do odmawiania różańca w najbliższym tygodniu zapraszamy Różę Św. Iwona. W gazetce jest pomyłka drukarska (ma być Św. Iwona zamiast Św. Andrzeja Boboli).
 
7. Spotkania Grup Duszpasterskich i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania według porządku podanego w gazetce parafialnej.
 
8. Zachęcamy młodych do udziału w katechezie  przygotowującej do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywają się w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w salce na plebanii. Przez udział w tych spotkaniach wyraża się chęć dobrego przygotowania do Sakramentu oraz dojrzałość i odpowiedzialność za decyzję budowania drogi życia małżeńskiego i wspólnoty rodzinnej opartej na Bożych zasadach wiary.
 
9. Młodzież chętna do wyjazdu na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej proszona jest o zapoznanie się w naszej gazetce z warunkami udziału w Spotkaniu i o zgłoszenie się w celu zapisania do ks. Karola.
 
10. Dziękujemy siostrom i braciom z Róż Różańcowych za złożony dar ołtarza z racji Odpustu w postaci nowego trybularza (kadzielnicy). Serdeczne – Bóg zapłać!
 
11. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą 18 – 21 marca. Więcej szczegółów w gazetce.
 
12. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 
13. Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju informuje o możliwości wybrania nakazów płatniczych na rok 2018 do 28 lutego w Biurze Obsługi Mieszkańca w godzinach pracy Urzędu.
 
14. Błogosławieństwo Pana Boga niech umocni wszystkie dobre pragnienia i relacje z bliskimi, aby wielkopostne wysiłki przyniosły owoce pięknego i świętego życia.
 
*****
REKOLEKCJE w WIELKIM POŚCIE
Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 18 – 21 marca 2018r. Rekolekcje będzie głosił Krajowy Kapelan Straży Pożarnej starszy brygadier ks. dr Jan Krynicki. Tematem przewodnim rekolekcji będzie duchowość Bł. Karoliny Kózkówny. Pomyślmy o takim zorganizowaniu czasu, aby skorzystać z tych ważnych reko-lekcji.

*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Poniedziałek – Schola (po Mszy Św. wieczornej)
Poniedziałek – klasa II Gimnazjum (
Wtorek   – Schola (po Mszy Św. wieczornej)
Wtorek   – klasa VII
Środa      – klasa VI
Czwartek – klasa III Gimnazjum
Piątek   Kandydaci na ministrantów (po Mszy Św. wieczornej)
Piątek   – OAZA (po Mszy Św. wieczornej)
Sobota  – DSM „Maryjki”; godz. 9.30
Sobota  – Katecheza przygotowująca do Sakr. Małżeństwa (godz. 18.00)

*****
SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ
Jeśli chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary, szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty, pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania, akceptujesz warunki uczestnictwa, które zostaną podane podczas przygotowania na wyjazd w swojej Parafii, jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania… TO ZAPRASZAMY CIĘ… na spotkanie grupy przygotowującej się do wyjazdu na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach od
23-25 marca 2018 r. odbędzie się w Radymnie. To już tradycja, że przed Niedzielą Palmową młodzież – na zaproszenie Metropolity Przemyskiego – spotyka się na modlitwie w wyznaczonym mieście Archidiecezji, w ramach „diecezjalnego etapu” Światowego Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez Ojca Świętego. PRZED PODJĘCIEM DECYZJI… pamiętaj, że dobre przeżycie Spotkania domaga się pełnego włączenie uczestników w duchowe przygotowanie oraz w całość programu. W dekanatach, parafiach i w szkołach – prowadzone są modlitewne spotkania formacyjne (Laboratorium wiary), pomagające dobrze przygotować się do tegorocznego SMAP-u. Jeśli nigdy nie byłeś na SMAP-ie, poproś o świadectwo uczestnika poprzednich spotkań. W każdej parafii znajdziesz takiego! Przekonasz się, że jest to wydarzenie, w którym warto wziąć udział! Trzeba tylko zaakceptować jego duchowy charakter. Zanim się zgłosisz odpowiedz sobie na kilka pytań: Co skłania Cię do tego, żeby wyruszyć na spotkanie młodych katolików? Czy lubisz spotykać się z innymi ludźmi? Czym potrafisz ich ubogacić? Kto z Twoich znajomych i przyjaciół byłby wdzięczny za zaproszenie ich do wspólnego wyjazdu na SMAP, będącym spotkaniem świadków wiary? Przed podjęciem decyzji poświęć trochę czasu na osobistą modlitwę. Posłuchaj głosu Boga, pomyśl, czego On oczekuje od Twojej pielgrzymki do Radymna?  W spotkaniu mogą uczestniczyć w zasadzie młodzi, którzy ukończyli 16 lat, alew ramach drogi formacyjnej przed Sakramentem Bierzmowania – zapraszamy także młodszych, którzy muszą mieć pełnoletniego opiekuna. W naszej Parafii chętni proszeni są o zgłaszanie się do ks. Karola, który zajmuje się duchowym przygotowaniem i organizacją wyjazdu do Radymna.

*****
KOMUNIKATY
* Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju informuje: Nakazy płatnicze na rok 2018 z terenu Iwonicza-Zdroju będą wydawane w Biurze Obsługi Mieszkańca w dniach 12 - 28 lutego 2018 roku w godzinach pracy Urzędu.

* W dniu 23 lutego o godzinie 15.45 w naszym kościele będzie miał miejsce Koncert pod tytułem „Idziemy za Tobą”, oparty na rozważaniach drogi krzyżowej. Ten 45-minutowy spektakl to przejmująca opowieść o ostatniej drodze Jezusa, zilustrowana obrazami przedstawiającymi Mękę Pańską. Autorzy i wykonawcy, zespół Noro Lim, gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniem spektaklu.

* Premiera filmu „Jako w niebie tak i na ziemi”. Historia internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Kino „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju, 18 marca (Niedziela), godz. 16.30

*****
„Bezpieczeństwo pieszych” – Apel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
Z uwagi na utrzymujące się na wysokim poziomie zagrożenie w ruchu drogowym dla osób pieszych ich bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych priorytetów realizowanych przez policjantów ruchu drogowego na terenie województwa podkarpackiego. Warto znać podstawowe zasady, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:
- Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.
- Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).
- Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Zanim przejdziesz popatrz w lewo. prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża przechodź.
- Zadbaj o swoje i innych bezpieczeństwo. Po zmierzchu używaj elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.
- Nigdy nie wychodź na jezdnię zza autobusu, bądź innego pojazdu lub jakiejkolwiek przeszkody.

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE


Damian Tomasz Rajchel, s. Józefa i Danuty, ur. 1989 r. w Krośnie, zam. Klimkówka, par. Klimkówka;
Iwona Małgorzata Siurkiewicz, c. Piotra i Wandy, ur. 1990 r. w Jaśle, zam. Iwonicz-Zdrój, par. Iwonicz-Zdrój
– zapowiedź II
*****

DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
18.02. – 8.00 – Nycz Bogusław; 9.30 – Jonarski Henryk; 11.00 – Ryniak Krystyna
25.02. – 8.00 – Rachwał Lidia; 9.30 – Nycz Kazimiera; 11.00 – Tomasiewicz Dorota
04.03. – 8.00 – Twaróg Kazimierz; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 – Tomasiewicz Bogdan

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC LUTY:
Intencja ewangelizacyjna: Aby ci którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.
Diecezjalna intencja różańcowa: O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego