DUSZPASTERSKIE - PARAFIA IWONICZ ZDRÓJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.06.2018r.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czerwcu codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.30 nabożeństwo ku czci NSPJ. W środę Nowenna do MB Uzdrowienia Chorych, w piątek do B. Miłosierdzia połączone z Nabożeństwem czerwcowym.
 
2. W tym tygodniu zakończenie Roku szkolnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar minionego roku nauki i doskonalenia życia z dziećmi, rodzicami i Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej we czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 19.00; natomiast ZSGH w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i rodziców. Możliwość spowiedzi przed zakończeniem Roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 
3. W najbliższą Niedzielę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W naszej Parafii na sumie o godz. 11.00 będziemy przezywać jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Norberta Podhoreckiego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy o nowe powołania do służby Panu Bogu z naszej Parafii.
 
4. Spotkanie ministrantów, lektorów, oazy i DSM w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
 
5. Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy w stronę osób, które zaangażowały się w organizację i przeżycie Rodzinnego Festynu, który odbył się w ubiegłą Niedzielę. Wielkie – Bóg zapłać! Spotkanie podsumowujące Rady Rodziców i Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższy czwartek w Domu Parafialnym o godz. 20.00. Zapraszamy.
 
6. Dziękujemy osobom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary na potrzeby Parafii. Zostały już podjęte pierwsze kroki odnośnie malowania naszej świątyni. Jeżeli fundusze nam na to pozwolą to jeszcze w tym roku zostanie odnowione wnętrze naszej świątyni.
 
7. We czwartek ciekawe spotkanie dla seniorów 55+ w Iwoniczu na temat „Bezpieczny Senior”, a w sobotę w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju Widowisko słowno-muzyczne „Tradycje Nocy Świętojańskiej”. Więcej informacji znajduje się w naszej gazetce. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości.
 
8. Boże Błogosławieństwo wzmacnia każdy ludzki wysiłek dla pomnażania dobra w świecie. Jego moc niech będzie z Wami podczas pracy i odpoczynku.

*****
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE


*****
SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Poniedziałek – Ministranci, Lektorzy, DSM „Maryjki” (po Mszy Świętej wieczornej)
Czwartek – Rada Rodziców i Parafialna Rada Duszpasterska (godz. 20.00)

*****
KOMUNIKATY

* „Świętojański wianek”; 23 czerwca 2018 r. godz. 18.00; Amfiteatr w Iwoniczu-Zdroju. Program: Widowisko słowno-muzyczne „Tradycje Nocy Świętojańskiej” w wykonaniu zespołu ludowego „Lubatowianie”; Pokaz w wykonaniu Teatru Ognia IGNIS z Krosna; Konkurs na „Świętojański wianek”; Ognisko oraz wspólne biesiadowanie. GOK zaprasza.

* „Giełda staroci”; Iwonicz-Zdrój, Al. Leśna 2c; Terminy w 2018 roku: 30 czerwca, 29 lipca, 25 sierpnia, 30 września, 27 października; od godz. 8.00 do 15.00. Organizator: Józef Krukar, tel. 609 569 428.

Stowarzyszenie „Dla Równości” z Draganowej wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Iwonickim Stowarzyszeniem „Ocalić od zapomnienia” organizuje szkolenie warsztatowe „Bezpieczny Senior”. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2018 roku (czwartek) o godz. 10.00 w Domu Ludowym w Iwoniczu. Tematyka szkolenia obejmuje: unikanie zagrożeń w przestrzeni publicznej, sytuacje kryzysowe – sposoby reagowania w swietle obowiązujących przepisów prawa, podstawowe elementy samoobrony, teoretyczne i praktyczne podstawy udzielania pomocy przedmedycznej. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu. Organizatorzy zapewniają poczęstunek. Uczestnictwo w szkleniu jest bezpłatne. Organizatorzy zapraszają emerytów, rencistów i osoby w wieku 55+. Dla celów organizacyjnych prosi się o zgłoszenie uczestnictwa u sołtysów lub przewodniczącemu Zarządu Miasta Iwonicza-Zdroju.
*****

DYŻURY DOROSŁYCH LEKTORÓW:
17.06. – 8.00 – Nycz Bogusław; 9.30 – Trzeciak Paweł; 11.00 – Krukar Stanisław
24.06. – 8.00 – Kupski Ryszard; 9.30 – Jonarski Henryk; 11.00 – Ryniak Krystyna
01.07. – 8.00 – Rachwał Lidia; 9.30 – Krzyszczyk Kazimiera; 11.00 – Tomasiewicz Bogdan
08.07. – 8.00 – Twaróg Kazimierz; 9.30 – Habrat Janusz; 11.00 – Tomasiewicz Dorota

*****

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC CZERWIEC:
Intencja ewangelizacyjna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
Diecezjalna intencja różańcowa: O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego